Tegnap sajnos nem sikerült győznie a holland válogatottnak és Anglia 2-1 arányban győzelmet aratott a narancssárgák felett. A sajtó reakcióiból ezúton csak egyet emelnénk ki, ami véleményünk szerint méltóképpen foglalja össze, hogy miként teljesítettek a hollandok.

Trouw azt írja, hogy a párbaj kimenetele logikus volt. Az újság szerint „meglepő” volt, hogy a hollandok bejutottak a legjobb négy közé. „Egyszerűen túl sok hiányosság volt a csapatban ehhez.”

A csapat „óvatos növekedésen” ment át a bajnokság során, ami azt jelentette, hogy még „érett csapat küzdött Anglia ellen”. Viszont az erőkülönbség idővel érezhetővé vált, és „kegyetlen véget vet” Koeman és csapatának küzdelme.

Ronald Koeman szövetségi kapitányi megbízatása elvileg 2026-ig tart, vagyis vélhetően még legalább a világbajnokságig ő vezeti tovább a holland nemzeti tizenegyet. Hacsak közbe nem jön valami. Addig is azt kívánjuk, pihenjék ki az elszenvedett sebeket és előre a következő nagy erőpróbáig.

Az EB spanyol-angol döntőre július 14-én, vasárnap fog sor kerülni, a berlini Olimpia-stadionban.

Forrás: nu.nl

Holland politikusok és a foci. Hol lesznek kivetítők/nagy tévék?

Kelt: 2024. július 10.

Hollandiában is nagyon népszerű a labdarúgás és most úgy néz ki, hogy jól állnak és legalábbis a holland-angol meccsen komoly esélye van a csapatnak, hogy nyerjen. 20 év óta először eljutottak az elődöntőkig és ma este (július 10-én 9 órakor) az angolok ellen fognak játszani.

Hogyan nézi a meccset a holland miniszterelnök a NATO csúcs közepén?

Politikusként nyilván kötelessége részt venni a tanácskozáson, de nagyon készül rá, hogy a meccsnek legalább egy részét megnézze. Viszont a második félidőre „kiszöknek” a plenáris ülésteremből brit kollégájával, a szintén újonnan hivatalba lépett Keir Starmerrel, hogy együtt nézhessék a meccset egy külön teremben fogják nézni egy kivetítőn.

Egyébként több holland önkormányzat is bejelentette, hogy testületi üléseiket lerövidítik, hogy mindenki tudjon meccset nézni. Tudomásunk szerint legalábbis Groningen, Haaksbergen, Hof van Twente településeken így döntöttek a városatyák.

Hol lesznek kivetítők, ahol barátaiddal együtt nézhetitek a holland-angolt?

Ezt többek közt a Voetbalnieuws oldal gyűjtötte össze:

A többi városról sajnos nem találtunk jó összefoglaló oldalt.

Mire számíthatnak a hollandok?

A holland miniszterelnök természetesen győzelmet vár szerdán: „Teljes mértékben bízom abban, hogy Hollandia nyerni fog és vasárnap Berlinbe utazhatok.”

Milyenek a hollandok esélyei?

1996-ban ugyan csúfosan, 4-1 arányban kikaptak az EB-n a hollandok az angoloktól, viszont azóta csupán egyszer kaptak ki tőlük kilenc meccsből. A maradék nyolc meccs felében nyert Hollandia, a másik felében döntetlen lett az eredmény.

Amszterdamban nem lesznek nagy kivetítők köztéren 🙁

Amszterdamban Halsema polgármester asszony bejelentette, hogy mivel nem tudnak elég rendőrt biztosítani, ezért lemondanak arról, hogy közpénzből nagy kivetítőkön mutassák az érdeklődő szurkolóknak a meccset. Helyette minden energiájukat arra fordítják, hogy a remélt EB-címet követően méltóképpen fogadják majd a hazatérő holland válogatottat.

Forrás: nd.nl, nltimes.nl

Amszterdamban arra készülnek, hogy bajnok lesz Hollandia

Kelt: 2024. július 9.

Ha a holland válogatott vasárnap Európa-bajnok lesz, akkor a győzteseknek járó ünnepléssel fogják várni a játékosokat és Ronald Koeman szövetségi kapitányt július 16-án, kedden ünnepélyes körülmények közt fogják fogadni Amszterdamban. Az önkormányzat és a KNVB jelenleg tárgyalásokat folytatnak az előkészületekről.

A szervezéshez idő kell, ezért kell már most nekilátni

A KNVB azt mondja, hogy minden készül, mert sok időbe telik egy ilyen nagy esemény megszervezése. Hogy pontosan hogyan nézhet majd ki a ceremónia, az még mindig vita tárgyát képezi. Amszterdam önkormányzata azt is bejelentette, hogy különböző forgatókönyveken dolgoznak.

Még két akadályt kell venni a holland válogatottnak

Először is, Anglia ellen kellene megnyerni holnap az elődöntőt – a meccs este 21:00-kor kezdődik szerdán. Amennyiben sikerül győzni, akkor vasárnap Franciaország vagy Spanyolország ellen kell majd játszani a döntőben (ők ma, azaz kedden játszanak elődöntőt).

Csak bajnoki cím esetén lesz ünneplés a fővárosban

A holland válogatott csak az Európa-bajnoki címet elnyerésekor fogadják ilyen pompás módon, viszont nem részesülnek benne, ha csak második helyen végeznek vagy na adj’ Isten még az elődöntőben elvéreznének. A 2010-es elvesztett világbajnoki döntő után sem volt tarka népünnepély: akkor a hollandok Dél-Afrikában Spanyolországtól kaptak ki.

A holland csapat eddig egyszer nyerte meg az Európa-bajnokságot, 1988-ban Münchenben, 2-0-ra a Szovjetuniót győzték le Nyugat-Berlinben.

És hogy hogyan néz ki a győztesnek járó ünneplés? Nézzétek meg az 1988-as ünneplésről szóló, igencsak látványos videót. Nagyszerű hangulat volt Amszterdamban:

Forrás: nos.nl

Hívókép forrása: a fenti YouTube videó egyik képe, ami a korabeli tévéközvetítésből származik

Holland-török focimeccs: 20 év után a hollandok ismét EB-elődöntősök

A holland válogatott húsz év után szombaton ismét bejutott az Európa-bajnokság elődöntőjébe. Ronald Koeman szövetségi edző csapata 2-1 arányban legyőzte Törökország válogatottját a berlini Olympiai Stadionban. Az elődöntőben az ellenfél Anglia lesz július 10-én 21 órakor, Dortmundban (a másik ágon 9-én találkozik a spanyol és a francia válogatott).

A meccs elején a hollandok a 35. percben hátrányba kerültek: Samet Ayakdin fejessel szerzett gólt.

A második félidő derekán Koeman csapata öt perc alatt belül megfordította a mérkőzést. Stefan de Vrij a hetvenedik percben fejelte be az egyenlítő gólt, majd Mert Müldur hetvenhetedik percben esett öngóljával Hollandia 2-1-re szerzett vezetést.

Az holland nemzeti válogatott ezáltal húsz év után először kvalifikálta magát az Európa-bajnokság elődöntőjébe. A korábbi alkalommal, 2004-ben Lisszabonban kikaptak a portugáloktól.